Ekologiczny syrop z kwiatów czarnego bzu… Na zdrowie nam wszystkim!

U nas jak zwykle, rytm pracy wyznacza NATURA. A teraz wyznaczyła czas kwitnienia czarnego bzu, toteż i kwiaty czarnego bzu przerabiamy w słoiczki z syropem.
Takie piękne kwiaty zebrane w bezpośrednim sąsiedztwie chronionych obszarów Natura 2000, na terenie ekologicznego gospodarstwa rolnego naszych Dostawców przerabiamy według kilkudziesięcioletniej receptury mojej babci. Oprócz niewielkiej ilości cukru (ekologicznego!), soku z cytryny (ekologicznego!), dodajemy mu mnóstwo energii i zaangażowania. I tak oczyszczamy kwiaty, by nie uronić nic z cennego pyłku kwiatowego. Dlatego nasz syrop ma piękny bursztynowy kolor i mnóstwo zdrowotnych właściwości.
Wiosną, latem doskonały jako dodatek do wody, a zimą do rozgrzewającej herbaty (np. owocowej albo ziołowej). Tego, że stanowi niesamowitą przyprawę do słodkich naleśników (wszelkich deserów), nie trzeba dwa razy powtarzać.
Popatrzcie tylko jak dorodne krzewy nas obdarowują.

Gdybyście sami zbierali czarny bez, to oprócz starannego wybrania miejsca zbioru, pamiętajcie by NIE ZBIERAĆ WIĘCEJ NIŻ 30% kwiatów z jednego krzewu! Trzeba przecież jeszcze owoców, które późnym latem zbierzecie i zrobicie pyyyyszną nalewkę lub sok. W sam raz do zimowej herbaty.
Smacznego Państwu się życzy 🙂

Zostaw Swój komentarz do wpisu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress